Лісогосподарська галузь – одна із найважливіших

Яворівський район відноситься до найбільш лісистих районів Львівської області. Ліси займають 42 відсотки   території.  В середньому по Україні лісистість  складає 15,7 відсотка. Ліси на Яворівщині поширені  на 68,7  тис. гектарів.

Лісогосподарську та природоохоронну діяльність лісових масивів здійснюють наступні  лісогосподарські та природоохоронні  підприємства:

     - ДП “Рава-Руське лісове господарство” - 13918 га.

     - Львівське лісопаркове господарство - 1506 га

          - Магерівський військовий лісгосп - 17587 га.

 - Старицький військовий лісгосп - 13774 га.

 - Страдчівський навчально-виробничий лісокомбінат  - 6742 га.

 - Природний заповідник “Розточчя” -1966 га.

 - Яворівський національний природний парк - 2915 га.

 - Яворівське дочірнє лісогосподарське підприємство ЛГП “Галсільліс” - 10332 га.

     Ліси Яворівщини мають надзвичайно важливе ґрунтозахисне, водоохоронне та кліматотворче значення не тільки  для власного регіону, а й для сусідніх територій. Тут проростають високопродуктивні насадження таких цінних порід, як бук, дуб, сосна, ялина, ялиця, модрина. Основними лісо утворюючими породами є сосна звичайна (53,87%), дуб звичайний (12,9%), бук лісовий (15,6%). Загалом для лісів Яворівщини характерна різноманітність деревних порід, що дає змогу формувати найбільш стійкі і продуктивні змішані насадження,задовольняти найрізноманітніші потреби в лісовій продукції. Вони є сировинною базою лісозаготівельної, деревообробної, меблевої, паперової та лісохімічної промисловості і в економіці району посідають вагоме місце.

    Загальний запас лісів Яворівського району становить біля 14 млн.м3 або 252 м3 на 1га вкритою лісовою рослинністю площі. Загальний середній приріст деревини на 1га. за рік  складає 3,8 м3.

 Лісогосподарські підприємства району приділяють значну увагу відтворенню лісів. За вісім місяців 2017 ліси посаджено на площі 333,1 га. Суцільних  вирубки лісів здійснено на площі  251,24 га. Отже, отримано приріст лісових масивів -  81,8 га.

З початку року заготовлено 84,4 тис. метрів кубічних лісо продукції. Зокрема:

  • 32,3 тис.м3 ділової деревини;
  • 51,1 тис.м3 дров.

В останні роки значно зріс попит на дрова, що позитивно вплинуло на економічний стан лісогосподарських підприємств та  лісів.

В лісогосподарських підприємствах працює 585 чоловік. Середньомісячна зарплата 5,7 тис. гривень.

Лісогосподарські  підприємства являються одними із найбільших платників податків. З початку року до бюджетів усіх рівнів сплачено 10232,0 тис.гривень.

ДП «Рава – Руський лісгосп» в селищі Немирів в цьому році відкрито екологічну стежку.

В межах Яворівського національного природного парку діє чотири зони стаціонарної рекреації: « Верещиця», « Козулька», «Середній горб», «Лелехівка»,

Отже, діяльність лісогосподарських підприємств спрямована на збереження флори та фауни лісів, сприяє інвестиційній привабливості регіону.

Переглядів: 631