Кредитування – запорука для успішного розвитку сільськогосподарського виробництва на селі

23  лютогом2018 р. в приміщенні Яворівського відділення кредитної спілки «Вигода» у м.Яворові відбулась робоча зустріч за участю  заступника голови  правління кредитної спілки «Вигода»    Наталії Жирун, керівника  Яворівської філії кредитної спілки «Вигода» Наталії Сегін, головного спеціаліста відділу агропромислового розвитку  Яворівської райдержадміністрації Романа Кавецького, директора ТзОВ ім.Данила  Галицького Євгена Запотічного, голови фермерського господарства «Елегант» Романа Кульчицького,  голови ПОП «Вікторія» Миколи Вуса, голови  ФГ «Сидорко»  Василя Сидорка, голови ФГ «Верх» Степана Стельмаха, директора сільськогосподарського   обслуговуючого кооперативу «Смеліна» Миколи Масюка, одноосібника Михайла Чепіля та інших. Зацікавленість у прийнятті участі у робочій  зустрічі виявили керівники господарств, що успішно здійснюють виробничу діяльність і лише започатковують. Однак, враховуючи сезонність сільськогосподарського виробництва для усіх важливим залишається отримання кредитів під прийнятні відсотки.

Наталії Жирун повідомила, що співпраця сільськогосподарських товаровиробників та кредитної спілки приносить взаємну вигоду. Для забезпечення отримання кредиту надаються гарантії – порука, застава або порука та застава. Аграрні розписки також розглядаються, як засіб застави.  У кредитній спілці створено благодійний фонд до якого перечислюється один відсоток  кредитних коштів. Благодійний фонд використовується для списання позики у випадку смерті позичальника. Обов’язковою умовою співпраці із кредитною спілкою являється членство у спілці. Для фермерських господарств пропонується відкриття кредитної лінії, що передбачає відкриття рахунку у спілці, покладення вільних  коштів на депозит і при потребі отримання  позики.

      Кредити фермерським господарствам надаються від 100,0 тис.  до 1,5 млн. гривень. Передбачено наступні  види кредиту: фермерський, звичайний і особливий.

     Щодо компенсації відсоткової кредитної ставки  для сільськогосподарських товаровиробників  кредитна спілка співпрацює з департаментом агропромислового розвитку Львівської області.

      Кредиторам компенсуються також кредитні ставки за відсотками по програмі енергозбереження.

    Для отримання більш детальної інформації щодо співпраці із кредитною спілкою просьба звертатись:

     Наталя Сегін, моб.тел.: 0676703472;

     Наталія Жирун, моб.тел: 0676986793.

Переглядів: 635