Хвойні насадження охороняються відповідно до законодавства

В передноворічний період відбувається заготівля та реалізація новорічних ялинок. Однак, при цьому необхідно дотримуватись законодавчих вимог:
- заготівля ялинок повинна здійснюватись на спеціально вирощених для цієї мети плантаціях, а також коштом дерев, що підлягають вирубці, при проведенні рубок формування та оздоровлення лісів;
- відпуск новорічних ялинок проводити з обов’язковим маркуванням пластиковими бирками або самоклеючими стрічками зі штрих – кодом.

Відповідно до статті 65 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачається наступна відповідальність:

Незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняк природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від шістдесяти до дев’яноста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від шестисот до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання передбачена відповідальність згідно зі статтею 88 -1 Кодексу про адміністративні правопорушення.

Порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу — тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої.

Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, — тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Переглядів: 9