Керівникам суб’єктів господарювання, які використовують засоби захисту рослин

Застосовувати у сільському господарстві тільки пестициди і агрохімікати, що пройшли державну реєстрацію і включені в Перелік препаратів, дозволених до авіаційного та наземного застосування в Україні (Перелік пестицидів і агрохімікатів і щорічні доповнення до нього видається Департаментом екологічної безпеки Міністерства екології та природних ресурсів України відповідно до ст.7 Закону України від 2 березня 1995 року № 86/95& «Про пестициди і агрохімікати»
Дотримуватися чинних нормативно-правових актів, що передбачають охорону бджіл від отруєнь (хімічного токсикозу) - ст.ЗО Закону України від 22 лютого 2000 року №1492-111 «Про бджільництво»
Завчасно, до початку проведення обприскування, через засоби масової інформації (радіо, преса, телебачення та інші засоби інформації) попереджувати про кожне застосування засоби захисту рослин, а саме:

• Оповіщати не менш чим за дві доби при використанні наземної апаратури, згідно з пунктом 6.1.7. Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»

• Оповіщувати не менш, чим за три доби при використанні авіаційної техніки, згідно з пунктом 5.2. «Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України»; ДСП 382-96.
• Оповіщати не пізніше ніж за три доби при застосуванні засобів захисту рослин на медоносних рослинах, згідно з статтею 37 Закону України від 22 лютого 2000 року №1492-111 «Про бджільництво»
• В повідомленні про застосування засобів захисту рослин сповіщати дату обробки, назву препарату, ступінь і термін дії токсичності препарату.
• При застосуванні хімічного обприскування на медоносних рослинах попередити пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ.
• При авіаційному методі застосування пестицидів і агрохімікатів в повідомленні сповістити про необхідність вивозу пасік до іншого місця медозбору, на відстань більш як 5 км від міста проведення авіаційних обробок на період до 5 діб. Не застосовувати авіаційні обробки пестицидами усіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками і хворобами сільськогосподарських культур та інших угідь, що розташовані ближче 5 км від місць постійного перебування медоносних пасік.
• Використовувати не токсичні або слаботоксичні для медоносної бджоли інсектициди, такі як Моспілан ВП, Біская 240 СЮ, м.д., МаврікЕВ, Каліпсо 4808СОмайт 570, Кораген 20, КС та інші.
Всі роботи з пестицидами і агрохімікатами проводити в ранкові (до 10) і вечерні (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього атмосферного повітря нижче +10 градусів.
Всі проведені хімічні обробки фіксувати в журналі обліку застосування пестицидів на посівах, у садах, теплицях і інших об’єктах господарства. Журнал заповнюється і ведеться агрономом, бригадиром або іншою особою, яка призначена наказом керівника господарства за відповідальність безпечного застосування хімічних засобів захисту рослин.
Допускати до роботи з пестицидами і агрохімікатами осіб, які не мають протипоказань по стану здоров’я; і пройшли медичний огляд на право здійснення робіт з пестицидами і агрохімікатами, пройшли спеціальне навчання та мають допуск (посвідчення) на право роботи із зазначеними пестицидами і агрохімікатами.

Переглядів: 135