Грантова підтримка садівників

Грантова підтримка садівників.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 «Деякі питання надання грантів бізнесу» затверджено Порядок надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства.

Держава надаватиме від 130 до 400 тисяч гривень на гектар нових насаджень в залежності від виду культур. Бюджет програми в цілому по Україні складає 4 мільярди гривень, коштом яких можливо створити 10000 га нових насаджень. Головною умовою гранту є створення відповідної кількості нових робочих місць протягом 5 років дії гранту.

Гранти надаються для висадки та облаштування нового саду, ягіднику, винограднику площею від 1 до 25 гектарів за умови створення нових робочих місць у відповідності до культур та співфінансування у співвідношенні:

-не менше 70 відсотків вартості проекту висадки насаджень - за рахунок гранту, але не більше ніж сума на один гектар, визначена до кожного виду культур;

-не менше 30 відсотків - за рахунок коштів (власних або кредитних) отримувача гранту.

Отримувачами гранту можуть бути суб’єкти господарювання - юридичні особи та фізичні особи - підприємці, які провадять діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур.

Отримувач може отримати грант виключно для висадки не більше 25 гектарів насаджень, а висадку насаджень необхідно здійснювати згідно проекту саду на землях, на які є право власності та/або користування, підтверджене належними правовстановлюючими документами на строк не менше семи років. Проект саду може бути розроблений на площу від 1 до 25 гектарів, а кошти надходитимуть на банківський рахунок отримувача для прозорої закупівлі саджанців, обладнання, систем поливу, добрив, тощо.

У разі якщо у кількох суб’єктів господарювання є один і той самий кінцевий бенефеціат грант надається лише одному отримувачу з урахуванням пов’язаних з ним осіб.

Для отримання гранту суб’єкт господарювання повинен подати заяву особисто або у відділенні уповноваженого банку через засоби Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (портал «Дія»). До заяви обов’язково додається проект висадки насаджень.

Надання грантів здійснюється Міністерством економіки через уповноважені банки, перелік яких затверджений Національним банком, відповідно до договору про співробітництво між Мінагрополітики, Мінекономіки та уповноваженим банком.

«Реалізація грантової підтримки суб'єктів підприємництва стимулюватиме не тільки збільшення кількості закладення нових садів, ягідників та виноградників, а й створення нових робочих місць. Крім того, ми очікуємо насичення вітчизняного ринку якісною фруктово-ягідною продукції та розширення експорту», - прокоментувала Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації

Ознайомитись з умовами надання гранту можна за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/.../deyaki-pitannya-nadannya..., подати заявку на отримання гранту можна за посиланням: https://diia.gov.ua/services/grant-na-sad

інформує Департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА

Переглядів: 4