Економічний форум – шлях до співпраці

27 жовтня 2017 року начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації  Михайло Васильовський  разом із начальником Яворівського управління головного управління  Держпродспоживслужби  Юрієм Будзом, головним спеціалістом відділу агропромислового розвитку Романом Кавецьким, головним спеціалістом управління ветеринарної медицини Наталією Діжак, директором ТзОВ « Солуки» Степаном Новосядлом  прийняв участь в економічному форумі у м.Львові.

     Під час панельної дискусії: «Інвестиції у продовольчу безпеку та розвиток сільських територій як чинник впливу на рівень трудової міграції» заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета відзначив важливість розвитку фермерської кооперації, діяльності  офісу реформ при Міністерстві аграрної політики, підвищення продуктивності праці у сільськогосподарському виробництві,  важливості несільськогосподарської зайнятості населення у сільській місцевості, а також  розвитку туристичної привабливості Львівщини.

     Михайло Марков координатор програм розвитку продовольчої та сільськогосподарської програм  ООН розповів про  досвід Сербії із вирощування малини.  Під малиною у Сербії зайнято 15 тис. га.  Середній розмір площ  під малиною в господарствах  біля 1 одного га.  Для забезпечення збуту вирощеної продукції господарства об’єднуються  в кооперативи.  Вирощування малини служить для господарств  додатковим заробітком.  Відзначено і позитивні зміни у вирощуванні малини  в Україні.  В  2016 році Україна  зайняла  четверте місце  у світі та третє місце щодо експорту малини до країн Європейського Союзу. Для надання господарствам  консультаційної допомоги  у вирощуванні малини  за кошти  ФАО в області працюватиме  спеціаліст.

    Начальник департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Наталія Хмиз відзначила  позитивні тенденції в сільськогосподарському виробництві області -  ріст середньомісячного заробітку працівників зайнятих в сільськогосподарському виробництві та чисельності працюючих, проінформувала про фінансову підтримку, яка надається дрібним господарства з обласного бюджету  у формі пільгових кредитів та про розвиток сімейних молочних ферм.

    Голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа проінформував  щодо імплементації законодавства України  із контролю безпечності харчових продуктів, кормів до вимог Європейського Союзу,   а також простежуваності вирощування та переробки сільськогосподарської продукції.

    На завершення роботи економічного форуму відбулось підписання головою Львівської обласної державної адміністрації Олегом Синюткою Меморандому про вступ Львівської області в Європейську мережу регіональної кулінарної спадщини.

Переглядів: 244