Боротьба з борщівником на території району

У Івано-Франківській громаді триває боротьба із зеленим противником – сумнозвісним борщівником. Ця рослина ховає в собі небезпеку для нас усіх. відтак працівники селищної ради та старости косять борщівник у порічанському старостинському окрузі.

Зазначимо, боротьба з цією рослиною завжди залишається актуальною проблемою. Адже, ця рослина небезпечна для людини. Через те, що стебла, листя і квіти борщівника містять фурокумарини, які під час контакту зі шкірою людини провокують важкі, подібні до опіків, дерматити. Контакт соку борщівника з тілом людини може спричинити опіки різного ступеня. Як правило, на уражених ділянках шкіри виникає опік другого ступеня (пухирі, заповнені рідиною). Час його появи — від кількох годин до кількох діб. Особлива небезпека полягає в тому, що дотик до рослини спершу не дає жодних неприємних відчуттів. При ураженні великої ділянки тіла людину лихоманить, нудить, підвищується температура. Борщівник Сосновського викликає й алергічні реакції. У хворих на астму він може спровокувати напад задухи. Якщо сік борщівника таки потрапив на шкіру, необхідно уражену ділянку одразу промити водою з господарським милом. Якщо ж з’явилися опіки, необхідно звернутися до лікаря.

Нагадаємо, скошування до періоду цвітіння − один із методів боротьби з борщівником.

Отож, закликаємо до боротьби з небезпечною рослиною усіх мешканців району, а особливо - власників земельних ділянок, докладати зусиль задля знищення борщівника. проведіть обстеження своїх угіддь на предмет наявності даного виду, а у випадку виявлення - вживайте заходи для його знищення. Особливо просимо звернути увагу господарям, чиї земельні ділянки розташовані поряд з меліоративними каналами та водоймами. Але пам’ятайте про засоби захисту!