Безпека при роботі з пестицидами – запорука вашого здоров’я

Перед  початком  роботи  з  пестицидами необхідно  прийняти  декілька  важливих  рішень.  Для  будь-якого  виду  робіт, особа яка  працює з пестицидами  повинна  забезпечити  свою  власну  безпеку,  безпеку  інших  людей та навколишнього  середовища. Ефективність  застосування  засобів  захисту рослин  залежить  від  рівня  кваліфікації  спеціалістів, їх  знання  по  застосуванню  сучасних  засобів  захисту  рослин.

Потрібно  знати, що до роботи  з пестицидами  не допускаються  особи  віком до 18 років, вагітні  і  жінки, які годують  немовлят, а також  особи, що мають медичні протипоказання. Відповідальність за охорону праці і техніку безпеки покладаються  на  керівників  господарств  і  організацій, що їх застосовують.

Усі  роботи  з  хімічного  захисту  рослин   проводяться  під  керівництвом відповідальної  особи, яка  має  допуск  до  роботи  з  пестицидами. Перед  початком  роботи  особа,  яка  працює  з  пестицидами  повинна  бути  ознайомлена  з властивостями  пестицидів,  правилами  роботи  з  ними,  технікою  безпеки  та  засобами  першої  допомоги  при  отруєнні.

Під  час  роботи  працюючі  повинні  користуватися  засобами  індивідуального  захисту  та  суворо  дотримуватись  правил  особистої  гігієни. Щоб  запобігти  будь-яким  помилкам  читайте  етикетку.

Тому, відповідно до Закону України “Про захист рослин” ст.16,17,Закону України “Про пестициди і агрохімікати”ст.11 особи ,які виконують роботи по транспортуванню,  зберіганню,   застосуванню,  торгівлею   пестицидами  і

агрохімікатами  зобов”язні пройти навчання з видачею допусків і посвідчень Керівники   господарств,  підприємств  і  організацій,  фермери,  а  також працівники, які  займаються  торгівлею  пестицидами  зобов”язані  визначити контингент  працівників,  які  мають  пройти  навчання  і  подати  відповідні заяви  і  списки, а  також  копії  медоглядів.

За  додатковою  інформацією   звертайтесь  у   відділ   контролю   за обігом  засобів  захисту  рослин   управління   фітосанітарної  безпеки   ГУ Держпродспоживслужби у Львівській  області  за  адресою:                                                                                                                                                                                        м.Яворів,  вул.Січових Стрільців  16 т.974227927.

спеціаліст відділу контролю за обігом ЗЗР управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби у Львівській області:                                                                                      Анна  Масинець

Переглядів: 1 650