БАКТОЦИД – бактеріальний препарат для боротьби з мишоподібними гризунами

До настання заморозків завершують збирання спочатку столових коренеплодів (моркви, буряків, редьки, пастернаку, селери, петрушки кореневої), а потім капусти білоголової пізньої і брюссельської, цибулі порею, хрону, катрану. На заселених ґрунтовими фітофагами ділянках для знищення імаго і личинок шкідників проводять перекопування ґрунту безпосередньо перед настанням морозів. Не можна залишати зимувати на полях неприбрані неперепрілі овочеві рослини, не перелопачений компост, купи хмизу, залишки опалих плодів - усе це приваблюватиме мишоподібних гризунів.

Державна установа "Львівська обласна фітосанітарна лабораторія" включена до переліку виробників мікробіологічного родентициду Бактоцид (аналог Бактороденциду вологого зернового), який зареєстровано терміном до 31 грудня 2028 року та має Посвідчення про державну реєстрацію серія А №07668.

Даний препарат включено до Державного реєстру пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні під реєстраційним номером №12503.

Препарат являє собою вологе зерно пшениці, на якому вирощені бактерії Salmonella enteritidis var. Issatschenkо шт. В-17Х, що належать до роду сальмонел. 

Найбільш сприйнятливими до даного препарату є такі види гризунів: полівки, лісна, хатня, руда, водяна, звичайна, курганчикова миші, миші-крихітки.

Препарат має чітку вибіркову патогенність. Для летального ефекту однієї особини перерахованих видів досить з'їсти два зерна приманки, загибель настає на 5-14 добу та гине до 95% гризунів. Знаходячись у тісному контакті одна з одною, миші швидко розповсюджують смертельну хворобу (мишачий тиф, який спричиняє дана бактерія) серед особин – чим підвищують ефективність застосування препарату.

Бактоцид найдоцільніше використовувати на полях, пасовищах, лісосмугах, скиртах, складах. В боротьбі з мишами та полівками на полях, луках і садах витрачають 2 кг препарату на 1 га. Його розкладають в нори по 2-3 г на нору. В садах, лісосмугах – по 2-10 г га нору. 

Термін зберігання – 1 місяць за температури 0°С до + 4°С.
Даний біопрепарат безпечний для людей, свійських та домашніх тварин, птахів.
При роботі з біопрепаратом важливо дотримуватись правил особистої гігієни.
Вартість 1 кг — 22,82 грн.

Запрошуємо до співпраці фермерів
та виробників сільськогосподарської продукції.

За додатковою інформацією звертайтесь в
ДУ "Львівська обласна фітосанітарна лабораторія"
м. Львів, вул. Вітовського 18, тел. (032) 260-08-45, lab.lviv@ukr.net

Переглядів: 24