Аграрії Яворівщини активно проводять жнивну кампанію 2022 року

Аграрії Яворівщини активно проводять жнивну кампанію 2022 року

Станом на сьогодні проводиться збір озимих культур, а саме озимого ячменю, оскільки він дозріває найшвидше серед зернових колосових культур.

Площа озимого ячменю цього року у Яворівському районі складає 2060 га. Сільськогосподарські товаровиробники вже зібрали 304 га з показником 35.7 ц/га.

Зазначимо, площа зернових на Яворівщині становить 9646 га, з них:

  • озима пшениця - 5613 га,
  • озиме жито - 70 га,
  • яра пшениця - 1584 га,
  • ярий ячмінь - 143 га, овес 170 га.

«Ми активно розпочали жнивну кампанію на Яворівщині. Дякуємо Богу погода нам у цьому сприяє. Кожен на своєму місці наближає нашу перемогу» - ділиться фермер Микола Павлик

Нагадаємо, з 15 липня, розпорядженням начальника Львівської обласної військової адміністрації внесено зміни до Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки на 2021 рік.

Зокрема, у зв’язку з продовженням дії воєнного стану дію програми поширено на жнивну кампанію та осінньо-польові роботи. Також збільшено фінансування за напрямом часткового відшкодування вартості високорепродукційного насіння згідно поданих заявок до 1200,0 тис. гривень.Окрім цього, внесено зміни щодо підтримки на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів.Тепер фінансова підтримка на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів надається суб’єктам підприємництва на придбання насіннєвого матеріалу, мінеральних добрив, засобів захисту рослин, послуг пов’язаних з виробництвом сільськогосподарської продукції, придбання комплектуючих виробів і деталей для ремонту виробничого і не виробничого обладнання; придбання матеріалів, будівельних матеріалів, інвентарю та інструментів для проведення ремонтних робіт господарським способом, придбання основних засобів, біологічних активів для діяльності в агропромисловому комплексі.Програмою визначено 5 основних критеріїв за якими будуть оцінюватись подані заявки-анкети на отримання пільгового кредиту. А саме:1. Кількості земель сільськогосподарського призначення (рілля, пасовища, сіножаті, багаторічні насадження в обробітку (користуванні).2. Кількості тварин, які утримуються.3. Кількості основних видів продукції, яка виробляється.4. Середньооблікової кількості робочих місць.5. Суми сплачених податків, зборів.Суб’єкти підприємництва, які продемонструють позитивну динаміку по будь-яких трьох критеріях з п’яти, матимуть переважне право на одержання кредиту в сумі до 500 тис. грн. терміном до 5 років з відтермінуванням погашення основної суми зобов’язання до 1 року.

Переглядів: 0