У ГУ Держпродспоживслужби Яворівського району  відбувся семінар — тренінг з питань бджільництва

Сьогодні, 12 лютого у приміщенні ГУ Держпродспоживслужби Яворівського району  відбувся семінар — тренінг з питань бджільництва. З метою зменшення випадків отруєнь бджіл внаслідок застосування пестицидів, агрохімікатів та інших засобів захисту рослин.

Участь у нараді взяли начальник сектору з інфраструктурних проєктів та захисту довкілля Галина Прядко; головний спеціаліст сектору з інфраструктурних проєктів та захисту довкілля Ольга Місюк; начальник управління Держпродспоживслужби у Яворівському районі Юрій Бундз; начальник Яворівської районної державної лікарні ветеринарної медицини при ЯРУ Держпродспоживслужби Ростислав Ліготський; представник ТОВ «Захід-Агро» МХП»; працівники ГУ Держпродспоживслужби Яворівського району та пасічники Яворівського району.

Під час наради Ольга Місюк інформувала щодо підтримки галузі бджільництва з обласного бюджету, згідно З комплексною програмою підтримки та розвитку агропромислового комплексу у Львівській області.

Начальник управління Держпродспоживслужби у Яворівському районі Юрій Бундз проінформувала учасників наради-семінару про порядок застосування хімічних засобів захисту рослин, ведення відповідної документації. Особливу увагу було акцентовано на те, що суб’єкти господарювання, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки попередити про це органи місцевого самоврядування та пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 ти кілометрів від оброблюваних площ. В повідомленні вказується дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності.

«Масове отруєння бджіл на пасіках здебільшого спостерігається весняно-літній період, на який припадає найбільше кількість обробки сільськогосподарських посівів  від шкідників» - наголошує Юрій Бундз.

Також спеціаліст відділу контролю за обігом засобів захисту росли Держпродспоживслужби Яворівського району Ганна Масинець роз’яснила пасічникам алгоритм дій при отруєнні бджіл пестицидами. Згідно З інструкцією з профілактики отруєння бджіл пестицидами для фіксування випадку отруєння бджіл необхідно повідомити орган місцевого самоврядування, суб’єкт господарювання.  Адже, налагодження конструктивної співпраці пасічників, аграріїв та органів влади стане запорукою успішного розвитку бджільництва.

Під час роботи наради – семінару між учасниками відбувся конструктивний обмін думками та інформацією.

На всі порушені питання спеціалісти Держпродспоживслужби та запрошені гості надали вичерпні та кваліфіковані роз’яснення.

Переглядів: 22