Президент України — Верховний головнокомандувач ЗС України відвідав Міжнародний центр миротворчості та безпеки

18 січня Президент України Петро Порошенко разом із генерал-губернатором Канади Жулі Паєтт завітав до Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ.

26758445_841887732651507_2754417011791629011_o 5 1522

На стадіоні, що навпроти Центрального містечка полігону, високоповажні гості зустрілися із українськими військовослужбовцями та канадськими військовими інструкторами, а також взяли участь в урочистій церемонії вручення державних нагород учасникам проведення АТО.

В заходах взяли участь Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак, Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, начальник Генерального штабу ЗС України — головнокомандувач ЗС України генерал армії України Віктор Муженко, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, народні депутати України, голова Яворівської РДА Орест Хлян, керівники силових структур та правоохороних органів Львівщини, представники громадських та волонтерських організацій, рідні військовослужбовців. У складі делегації Канади прибули також начальник штабу оборони Канади генерал Джонатан Ванс, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, почесний консул Канади в Україні Оксана Винницька-Юсипович. Привітати воїнів завітала також команда митців, які працювали над фільмом «Кіборги», на чолі із режисером Ахтемом Сейтаблаєвим.

Звертаючись до присутніх, Верховний головнокомандувач ЗС України висловив слова щирої подяки народу Канади за підтримку у складний для нашої країни час.

«Ми особливо цінуємо рішення Канади продовжити мандат військової місії UNIFIER до 2019 року. Це не лише символ, не лише знак підтримки, але й реальний вагомий внесок у професійну підготовку українських військових», — наголосив Президент України.

Він також зазначив, що наша держава і влада вдячна тим військовим Канади, які за час своєї роботи ділилися і продовжують ділитися досвідом з українськими військовими, адже тренування з канадськими інструкторами пройшли понад 5 тисяч військових ЗС України, констатував Президент, зокрема підготовлено понад 160 снайперів, а 120 воїнів пройшли навчання з тактичної медицини.

У свою чергу, генерал-губернатор Канади Жулі Пайєтт згадала про свою попередню професію — астронавт, коли «люди, які не знали один одного, разом співпрацюють і досягають великих успіхів». «Коли ми вилітаємо у космос, ми не знаємо людей, з якими ми будемо співпрацювати. Між нами є культурні відмінності, різний історичний, досвід, мовні відмінності, але спільна мета і єдина ціль нас єднає найкраще», — сказала Жулі Пайєтт, проводячи паралелі зі здійсненням тренувальної місії канадськими інструкторами в Україні.

Згодом за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету й територіальної цілісності нашої Вітчизни, Президент України вручив державні нагороди двадцятьом українським воїнам. А наприкінці урочистих заходів глава держави та генерал-губернатор Канади поспілкувалися із присутніми українськими військовослужбовцями та іноземними інструкторами.

Також цього дня Верховний головнокомандувач ЗС України вручив ордери на житло учасникам проведення АТО та членам їх сімей.

Переглядів: 507